.
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
اخبار
1396/12/29 سه‌شنبه سال نود و هفت سال حمايت از كالاي ايراني پيام نوروزي دكتر رضا جزيني زاده مدير كل حفاظت محيط زيست استان كرمان
بسم الله الرحمن الرحيم
يا مقلب القلوب والابصار. يا مدبر الليل و النهار. يا محول الحول و الاحوال حول حالنا الي احسن الحال
بدينوسيله حلول سال يكهزار و سيصد و نود و هفت را كه توسط مقام معظم رهبري به نام سال حمايت از كالاي ايراني نامگذاري شده است را خدمت حضرت وليعصر (عج)، و همچنين حضور رهبر عظيم الشان انقلاب اسلامي و عموم امت حزب الله تبريك و تهنيت عرض مي نمايم .
با فرارسیدن نوروز، زمستان با همه سوز و سرمایش جای خود را به فصل نو و روزهای نو می دهد؛ با تابش اشعه طلایی رنگ خورشید بهاری، سبزه ها از زیر خاک بر روی زمین جوانه ‎زده و رویش دوباره را از سر می گیرند و طبیعت جامه سبز بر تن می نماید. نوروز و بهار دل انگیز از راه می رسند و مردم با شور و شوق فراوان این روز باعظمت را جشن می گیرند. 
اما در میان این همه جوش و خروش وصف ناپذیر برای ادامه حیات، رفتار ما با طبیعت و محیط زیست پیرامونمان چگونه است؟ آیا ما حرمت درخت و رود و دریا که نعمت ها و نشانه های الهی است، نگه میداریم؟ آیا به خود آموخته ایم که به خاک و درخت و پرنده سلام کنیم و فقط به فکر لذت بدون حفظ حقوقشان نباشیم و اصلا آیا رواست به موجوداتی که زندگی را برایمان شیرین می کنند، بی اعتنا باشیم؟ آحاد جامعه باید نسبت به حفظ و حراست از طبیعت و پاکیزه نگه داشتن پیرامون خود در بهار طبیعت اهتمام داشته باشند نوروز با حفاظت از طبیعت و فضای سبز و احترام گذاشتن به دیگر جانداران، زیبا و معنادار است و قطعا تذکر نسبت به حفظ محیط زیست و عدم تخریب این موهبت الهی از مصادیق امر به معروف و نهی از منکر است. 
بار ديگر در اين مجال فرا رسیدن سال نو را خدمت کلیه مسئولین ، مدیران ، همکاران اداره کل حفاظت محیط زیست استان کرمان و خانواده محترمشان تبریک عرض نموده ، امیدواریم در سایه عنایات حضرت ولیعصر (ع) سالی سرشار از سربلندی ، موفقیت و بهروزی را در پیش رو داشته باشند .در ماه های پایانی سالی که گذشت با تلاش همکاران گرامی و هدایت مدیران محترم سازمان که فصل الخطاب کار در محیط زیست و سیاست کاری آن را مبنی بر سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری به سران سه قوه و رویکرد زیست محیطی دولت تدبیر و می دانند ضمن بازنگری در ماموریت های خود و هدف گذاری برای چشم اندازی پیش رو، اقدامات گسترده ای را برای شروع فصلی جدید از فعالیت های خود آغاز کردیم . حاصل این تلاش ها رشد و ارتقاء حفاظت محیط زیست استان کرمان بوده است. 
بحمدالله استان کرمان با درایت استاندار خدوم خود جناب آقای مهندس رزم حسینی روند رو به رشد سریعی را در جبهه توسعه تجربه می کند و در این خصوص بایستی یاد آور شد که محیط زیست هیچ تضادی با توسعه ندارد و اگر علمی کار شود و استراتژی توسعه پایدار سرلوحه فعالیت ها باشد، رونق اقتصادی را با محیط زیستی سالم خواهیم داشت و مجبور نخواهيم بود منابع و دستاورد هايمان را در حوزه سلامت هزينه كنيم.
شروع دولت یازدهم همزمان با ترمیم سقوط پنجاه و پنج پله ای محیط زيست ایران در رنکينگ جهان که در دولتهای نهم و دهم اتفاق افتاده بود همراه شد و در ادامه این مسیر در دولت دوازدهم با ورود دکتر کلانتری شتاب بیشتری به خود گرفت. 
تفویض اختیار صورت گرفته از سوی دکتر کلانتری معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور به استانها نشان از شناخت عمیق وی از محیط زیست دارد که در جهت حرکت منطقی و رشد رو به جلوی محیط زیست بسیار مؤثر بوده و از مصادیق جامه عمل پوشیدن و ارتقاء تولید و اشتغال مد نظر مقام معظم رهبری می باشد.
رویکرد زیست محیطی دولت تدبیر و امید رفع بیکاری همراه با حفظ محیط زیست می باشد و بایستی همه قوا خاصه دستگاههای نظارتی هم افزايي بیشتری داشته و جناحی و سلیقه ای به موضوع نگاه نکنند و مردم در این برهه نیاز به خدمت دارند و این مورد در دولت تدبیر و امید به عینه حس می شود .
امیدواریم در سال جدید با همت و تلاش بیش از پیش پرسنل پرتلاش و بی ادعای اداره کل حفاظت محیط زیست و تلاشهای های شبانه روزی آنها نقش مهم و راهبردی در تسریع چرخهای توسعه پایدار استان و بهره برداری هر چه بهتر از نعمات خدادادی ایفا کنیم و با همدلی و همکاری، بستر توسعه را در پهناور ترین استان کشور جهت دستیابی به استانی توسعه یافته در شان مردم عزیز دیار کریمان ایجادکنیم . 
در پایان باید بدانیم که ایام پرخیر و برکت نوروز، فرصت مغتنمی برای مهربانی و آشتی با طبیعت و محیط زیست است و همه باید تلاش کنیم تارهای وجود خودمان را به طبیعت گره بزنیم تا همدرد با آن شویم، تا هر جا مشکلی برای طبیعت پیش آمد، دنبال چاره باشیم یا حداقل از ادامه ایجاد مشکل و تخریب دست برداریم و همواره تلاش کنیم در جهت حفظ و حراست از محیط زیست، الگوی مناسبی برای دیگران و فرزندانمان باشیم. 

رضا جزینی زاده 
مدیر کل حفاظت محیط زیست استان کرمان
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر