.
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
اخبار
1396/10/14 پنجشنبه رییس کل دادگستری استان در واکنش به گلایه های دکتر جزینی زاده: سازمان محیط زیست کرمان گزارش آلودگی مجتمع مس سرچشمه را به دادستانی تحویل دهد

رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: اداره کل محیط زیست استان کرمان گزارش وضعیت آلودگی مجتمع مس سرچشمه را برای پیگیری قانونی به دادستانی مرکز استان تحویل دهد.

در جلسه شورای حفظ حقوق بیت‌المال استان کرمان که در دادگستری استان کرمان برگزار شد رضا جزینی‌زاده مدیرکل محیط زیست استان کرمان با اشاره به وضعیت آلودگی هوای ناشی از دود بسیار غلیظ کوره‌های مجتمع مس سرچشمه اظهار داشت: در آخرین برداشت خروجی گاه SO2 در یکی از کوره‌ها 33 برابر  حد مجاز است.

وی با اشاره به اینکه در این رابطه به دستگاه قضایی شکایت انجام شده است گفت: متاسفانه با وجود آلودگی حساس و ملموس در منطقه قاضی پرونده در دادگاه بدوی حکم برائت صادر کرده است.

مدیرکل محیط زیست استان کرمان با بیان اینکه در دادگاه تجدید نظر نیز رای بدوی تایید شده است خاطرنشان کرد: تقاضا داریم قاضی محترم پرونده معیار خود را نظر کارشناسی اداره کل محیط زیست استان در نظر بگیرد.

وی با بیان اینکه تصاویر این آلودگی توسط شهروند خبرنگار از صدا و سیما نیز پخش شده و باعث نگرانی مردم است گفت: محیط زیست نیز خواستار توجه فنی قضاوت در این موضوع است.

در این جلسه یدالله موحد رئیس کل دادگستری استان کرمان اظهار داشت: اداره کل محیط زیست استان کرمان گزارش اعتراضی خود را مبنی بر وضعیت آلودگی مجتمع مس سرچشمه برای پیگیری قانونی به دادستانی مرکز استان کرمان تحویل دهد.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر