.
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
اخبار
1397/1/26 يكشنبه محیط زیست باید نظارت بدون اغماض داشته باشد که ما نظارت بدون اغماض را به نظارت همراه با تعامل تبدیل کرده‌ایم نشست رضا جزینی زاده با سیدمهران عالم زاده شهردار استان کرمان نشت رضا جزینی زاده با سید مهران عالم زاده شهردار استان کرمان به همراه مجتبی نیک طبع معاونت پایش حفاظت محیط زیست و حضورسیدمحمد موسوی، سرپرست معاونت مالی اقتصادی شهرداری، محسن پوراسماعیلی، سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری و اسماعیل جهانشاهی، مدیر حوزه شهرداراستان کرمان

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان  در این دیدار با اشاره به نگاه جامع عالم‌زاده، شهردار کرمان، نسبت به مسایل مختلف ازجمله مسایل زیست‌محیطی گفت: با وجود نیروهای کاردان و دلسوزی مجموعه‌ی شهرداری و با تعاملی که شهردار کرمان با سایر دستگاه‌ها برقرار کرده، آینده‌‌ی روشنی را برای شهر کرمان متصور هستم.

رضا جزینی‌زاده با بیان این‌که زمانی می‌توانیم به توسعه‌ی پایدار برسیم که استراتژی توسعه داشته باشیم، گفت: سال گذشته برای نخستین‌بار در تاریخ کشور، رهبر معظم انقلاب سیاست‌های کلی محیط زیست را در 15 بند به سران سه قوه ابلاغ کردند که نشان از اهمیت محیط زیست دارد.

وی افزود: در سیاست‌های کلی محیط زیست، تأکید بر این است که محیط زیست باید نظارت بدون اغماض داشته باشد که ما نظارت بدون اغماض را به نظارت همراه با تعامل تبدیل کرده‌ایم تا ضمن حفاظت دقیق از محیط زیست، برای صنایع و سایر دستگاه‌ها نیز مشکل ایجاد نشود.

همچنین شهردار محیط زیست را یکی از مسایل پایه‌ای هر جامعه‌ای دانست و گفت: اگرچه مسایلی که محیط زیست را تهدید می‌کند، هر کدام متولی خود را دارند، اما شهرداری هم وظیفه‌ی خود می‌داند که در این زمینه ورود کند.

وی به کمبود آب و مشکل ریزگردها در شهر کرمان اشاره کرد و حذف تاغ‌زارهای اطراف شهر کرمان را یک تهدید جدی برای ورود ریزگردها به این شهر دانست و تصریح کرد: اگر حذف تاغ‌زارها ادامه پیدا کند، وضعیت شهر کرمان از جنوب کشور نیز بدتر خواهد شد.

وی پسماندهای شهری را ازجمله دغدغه‌‌های شهرداری دانست و گفت: به‌دلیل کمبود منابع، در تلاش هستیم تا موضوع بازیافت زباله را از طریق سرمایه‌گذار دنبال کنیم.

شهردار کرمان از مدیرکل حفاظت محیط زیست استان خواست در راستای بازیافت زباله‌های شهری، سرمایه‌گذارانی که با این اداره‌کل همکاری می‌کنند را به سمت شهرداری هدایت کند.

درپایان مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان با تأکید بر هم‌افزایی دستگاه‌های مربوط برای حفظ محیط زیست گفت: هرچه در حوزه‌ی سلامت مردم و مقابله با تهدیدها علیه بهداشت عمومی قدم برداریم، کم کار کرده‌ایم.

جزینی‌زاده با اشاره به ریختن نخاله‌های ساختمانی درون تاغ‌زارهای اطراف شهر کرمان تصریح کرد: با از بین رفتن تاغ‌زارها، طی چند سال آینده شهر کرمان با مشکل ریزگردها روبه‌رو خواهد شد.

لازم به ذکر است؛ در این نشست بر همکاری‌های دوجانبه برای حفاظت از محیط زیست تأکید شد.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر