اخبار


1396/9/16 پنجشنبه برگزاری همایش کشوری حمایت از خرس سیاه آسیایی در منطقه دهبکری بم با حضور تیم های کوهنوردی سراسر کشور

همایش کشوری حمایت از خرس سیاه آسیایی در منطقه دهبکری بم با حضور تیم های کوهنوردی سراسر کشور برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان کرمان همایش کشوری حمایت از خرس سیاه آسیایی در منطقه دهبکری بم با حضور تیم های کوهنوردی سراسر کشور برگزار شد.

دکتر رضا جزینی زاده مدیر کل حفاظت محیط زیست استان کرمان طی سخنانی در این همایش خاطر نشان ساخت: مسأله حمایت از تنوع زیستی و گونه های ارزشمند جانوری خصوصا خرس سیاه آسیایی از ارکان کار ما می باشد و بعضی افراد متاسفانه با طرح مسایل منطقه ای، قومی، قبیله ای و سیاسی قصد پاک کردن صورت مسآله را دارند و ما واضح و روشن به ایشان اعلام می کنیم که: محیط زیست تحت تآثیر این مسایل قرار نمی گیرد و ما ضمن احترام به همه هموطنان عزیز و تعامل با همه دستگاهها بر اساس شعار ایران سرای من است به وظایف خویش عمل می کنیم و با متخلفین در کمال اقتدار و احترام برابر قانون برخورد می نماییم.

جزینی زاده در ادامه خاطر نشان کرد: بنا به فرموده مقام معظم رهبری: جاده سازی، گردشگری و جذب توریست نباید بهانه ای برای تخریب محیط زیست باشد و ما حق نداریم نظم اجتماعی را بر هم بزنیم و محیط زیست آیندگان را به این بهانه های واهی پیش فروش کنیم. اگر قرار است کار عمرانی صورت گیرد این فعالیت ها بایستی با رعایت استراتژی محیط زیست که همان توسعه متوازن و پایدار است و محور آنهم توجیه اقتصادی و علمی این فعالیت ها است انجام شود و ما باید این مساله را قبول کنیم که  ما می توانیم هم جاده داشته باشیم و هم به محیط زیست آسیب نرسانیم.

وی افزود: مردم ولی نعمت ما هستند و محیط زیست بدون مشارکت مردم راه به جایی نخواهد برد. جزینی زاده خاطر نشان ساخت: شعار راه ما برای مقابله با چالشها و تخریب های زیست محیطی توانمند سازی جوامع محلی از طریق اطلاع رسانی و آموزش و حساس کردن آنها مبنی بر جلب مشارکت های مردمی می باشد و نمی گذاریم مردم را به بهانه های خاص از جبهه حفاظت از محیط زیست که ماحصل آن سلامت جامعه و کم کردن دغدغه های مقام معظم رهبری و جامه عمل پوشیدن به رویکرد زیست محیطی دولت تدبیر و امید که مبتنی بر توسعه پایدار می باشد خارج کنند.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر