تحویل یک رأس بره جبیر به اداره حفاظت محیط زیست شهرستان جیرفت استان کرمان

تحویل یک رأس بره جبیر به اداره حفاظت محیط زیست شهرستان جیرفت استان کرمان

به گزارش روابط عمومی اداره حفاظت محیط زیست شهرستان جیرفت: یک رأس بره جبیر زخمی توسط یک دامدار دوستدار طبیعت به اداره حفاظت محیط زیست شهرستان جیرفت تحویل شد.
قریشی رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان جیرفت در این خصوص بیان داشت: دامدار یاد شده از اهالی روستای متاع با مشاهده این بره جبیر بی پناه که توسط حیوانات وحشی مورد حمله قرار گرفته و زخمی شده بود، موضوع را به مأمورین یگان حفاظت محیط زیست شهرستان جیرفت اطلاع و حیوان مذکور را تحویل اداره داد.
قریشی افزود: بره جبیر یاد شده پس از انجام معاینات و به محض بهبودی کامل و نداشتن بیماری واگیردر زیستگاه‌ طبیعی خودش رها سازی خواهد شد.
وی در پایان گفت: دست زدن،بغل کردن و گرفتن عکس یادگاری با نوزادان حیات وحش نیز اقدام اشتباهی است که موجب وارد آمدن استرس شدید به جانور می شود که حتی ممکن است به دلایل مختلف از جمله نشستن بوی انسان بر روی بدن نوزاد، حیوان مادر از پذیرفتن مجدد نوزاد خود اجتناب کند، بنابراین در صورت مواجه با نوزادان جانوران وحشی در طبیعت بدون آنکه به آنها دست بزنید، بلافاصله از آن مکان فاصله بگیرید تا حیوان مادر بتواند به سراغ بچه های خود بازگردد.

 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ
سال 1399 جهش تولید