اخبار برگزیده

گردهمایی و دوره آموزشی مدیران روابط عمومی حفاظت محیط زیست سراسر کشور در کرمان

گردهمایی و دوره آموزشی تخصصی مدیران روابط عمومی حفاظت محیط زیست  سراسر کشور با حضور مدیر کل روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست  کشور و همچنین مدیر کل حفاظت محیط زیست استان کرمان در محل هتل پارس کرمان برگزار شد.  

به گزارش اداره روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان کرمان گردهمایی و دوره آموزشی تخصصی، توجیهی مدیران روابط عمومی حفاظت محیط زیست کشور با حضور دکتر امیر عبدالرضا سپنجی مدیر کل روابط عمومی و امور رسانه سازمان حفاظت محیط زیست کشور و همچنین مهندس مرجان شاکری مدیر کل حفاظت محیط زیست استان کرمان و مدیران روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست در محل هتل پارس کرمان برگزار شد.

این گردهمایی بمنظور طرح و تبیین موضوعات تخصصی در حوزه روابط عمومی و اطلاع‌ رسانی و تبادل تجربیات و دانش و ارزیابی فعالیت‌های مسئولین روابط عمومی واحدهای استانی برگزار شد. 

مدیر کل روابط عمومی امور رسانه سازمان حفاظت محیط زیست کشور در این گردهمایی با اشاره به نقش حیاتی رسانه‌ها در عصر انفجار اطلاعات و ارتباطات، روابط عمومی را برای زندگی بشر امروز ضروری دانست و گفت: با برقراری روابط اطلاعات رد و بدل می شود و اطلاعات مرز زنده بودن و زندگی کردن است و باید ایجاد ارتباط دو سویه منجر به درک متقابل، اقدام مشترک شود.

وی با اشاره به تحولات عمیق در کارکرد رسانه‌ها و تاکید بر ترویج انسانیت افزود: نارسایی اطلاعاتی منجر به زوال و نابودی جوامع می شود. سپنجی در ادامه نقش رسانه ها را در دو عصر انحصار رسانه ها که تقریبا به پایان راه خود رسیده و عصر تنوع رسانه ها که چند سالی است آغاز شده، تحلیل کرد و گفت: جریان اطلاعات از نظر محتوا در دو بخش تبلیغ محور، به معنای جمع آوری هوادار و فالوور و شریک محور، به معنای تبدیل دیتا به اطلاعات و سهیم شدن مخاطب در حل مشکلات جامعه خلاصه می‌شود و بدیهی است که حافظان محیط هم نباید صرفاً در پی جلب و جذب هوادار و فالوور باشد و باید شریک محور باشد و یکی از دلایلی که دکتر کلانتری معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور طرح هشتاد میلیون محیط بان را مطرح می کند همین موضوع است.

مدیر کل روابط عمومی و امور رسانه سازمان حفاظت محیط زیست، در ادامه به تشریح و تحلیل کارکردها و تحولات رسانه ها پرداخت و در پایان چنین نتیجه گرفت که باید بپذیریم تحول در فناوری اطلاعات فرصت است و تهدید نیست، باید به دنبال تولید اطلاعات و از مخاطب، به تولید اطلاعات برسیم.

سپنجی در پایان تصریح کرد: کارکرد تولید اطلاعات باید تخصصی شود و کارگزاران خبر و روابط عمومی به دنبال کسب مهارت باشند و باید خود را برای تغییر و تحول روزانه آماده کنیم و قابلیت انعطاف پذیری بالایی داشته باشیم.

وی در ادامه پیام معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور را خطاب به شرکت کنندگان این گردهمایی به شرح ذیل قرائت کرد:

روابط عمومی ها در هر سازمان و نهادی وظیفه اطلاع رسانی شفاف و دقیق و فرهنگ سازی برای مخاطبین و عموم مردم را بر عهده دارند. لیکن لازم به اذعان است که رویکرد دولت تدبیرو امید نسبت به محیط زیست و سایر حوزه های اجتماعی نیز باعث شده روابط عمومی ها از توجیه گری به عمل گرایی تغییر جهت دهند. 

از آنجاییکه وظیفه روابط عمومی ، برنامه ریزی هماهنگی و اجرای فعالیت های ارتباطی و رسانه ای سازمان است ، لازم است که این فرایندها ، مبتنی بر اصول علمی و کاربردی این حوزه باشد و در حوزه اطلاع رسانی و فرهنگ سازی ، به عنوان اصلی ترین مسیر ارتباطی سازمان ، فضای گفتگو و تعامل با رسانه ها ، علی الخصوص سازمان های مردم نهاد و آحاد جامعه از جانب روابط عمومی هموار شود.

 

د راین مسیر ، هر تلاش صادقانه ای که منجر به تقویت روحیه خودباوری و هم افزایی ظرفیت های پراکنده موجود در کشور شود ، شایسته تقدیر است.

 

اینجانب ضمن تاکید بر نقش مجوری آموزش های تخصصی در حوزه بهسازی فعالیت ها و عملکردهای سازمان حفاظت محیط زیست ، امیدوارم ارتقای کمی و کیفی عملکرد روابط عمومی های استانی و ستاد سازمان در مسیر اعتای محیط زیست کشور ، بیش از پیش محقق گردد. 
عیسی کلانتری
 معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست
 

شاکری مدیر کل حفاظت محیط زیست استان کرمان نیز با اشاره به نقش مهم اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی در عملکرد نهاد ها و ارگان ها جایگاه این بخش را در فعالیت‌های حرفه‌ ای و تخصصی، بسیار رفیع دانست و به نقش مهم اطلاع‌ رسانی و تولید اخبار و گزارشات مرتبط با فعالیت‌ها در امر حفاظت محیط زیست اشاره و خاطر نشان ساخت؛ سوژه‌ پردازی و تولید اخبار، اطلاعات و گزارشات از فعالیت‌ها، موضوعات و رویدادهای مهمی که در نقاط مختلف کشور، واحدهای اجرایی استانها و ستاد صورت می‌گیرد و انعکاس به موقع، سریع و خلاقانه آن از مهمترین کارکردهایی است که روابط عمومی‌ های مناطق و استان‌های کشور به خوبی از پس آن برآمده اند و روز به روز نیز شاهد رشد و شکوفایی در این بخش هستیم.

شاکری در این خصوص افزود؛ انعکاس دستاوردها و نتایج مهم تلاش‌ها و برنامه‌ ریزی‌ها در سطوح مختلف ستاد، استان‌ها و شهرستان‌ها به مخاطبان بیرونی و داخلی با بهره‌گیری از ظرفیت‌ها، ابزارها و تکنیک‌های نوین ارتباطی از مهمترین وظایف و نقش‌های فعالان حوزه روابط عمومی است که انتظار می‌رود با عنایت به تجارب کسب شده در دوره ها و گردهمایی هایی از این قبیل تحرک جدید و تلاش مضاعفی را شاهد باشیم.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان کرمان در پایان سخنان خود از تلاش و همت مدیران، مسئولان و فعالان حوزه روابط عمومی در ستاد و ادارات کل استانی کشور در انعکاس و پردازش رویدادها و اخبار و موضوعات متعدد تخصصی در این حوزه قدردانی کرد.

عكس های مرتبط :
بيشتر
سال 1398  سال رونق توليد