اخبار برگزیده

درمان، تیمار و رها سازی دو راس میش و بزغاله وحشی در منطقه حفاظت شده کوه سعدی کرمان

درمان، تیمار و رها سازی دو راس میش و بزغاله وحشی در منطقه حفاظت شده کوه سعدی کرمان

دو راس میش و بزغاله وحشی بعد از طی مدت درمان در اداره کل حفاظت محیط زیست استان کرمان ،در منطقه حفاظت شده سعدی رها سازی شدند.

منصور پورسینا رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش استان کرمان در این خصوص بیان داشت. بعد از چند ماه تلاش همکاران توانستیم ، یک راس بزغاله و میش وحشی را با مراقبت و درمان ویژه از مرگ نجات داده و بعد از طی کردن دوران نقاهت در مرکز باز پروری اداره کل، آنها را به دامان طبیعت در منطقه حفاظت شده سعدی که یکی از زیستگاههای مسعتد قوچ و میش و کل و بز وحشی استان است برگردانیم. 
وی یآدور شد درمان و تیمار حیات وحش به دلیل ایجاد استرس در حیوان کار بسیار دشواری است که در ابتدا نیاز به یک قرنطینه استاندارد دارد 
پورسینا افزود با توجه به رسالت اصلی سازمان حفاظت محیط زیست که حفاظت و حراست از انفال الهی بوده و درمان و تیمار حیات وحش آسیب نیز یکی اولویت  ها است. در سال جاری با پیگیری های خانم مهندس شاکری مدیر کل ، یک واحد قرنطینه و مرکز بازپروری مناسب در محوطه اداره کل جهت مداوای حیوانات تاسیس شد که این مرکز در صورت تامین اعتبار لازم  فضای مناسبی جهت گسترش و ارائه خدمات بهتر به درمان و تیمار حیات وحش دارد.
 
عكس های مرتبط :
بيشتر
سال 1399 جهش تولید