اخبار برگزیده

برگزاری اولین جلسه کارگروه مدیریت پسماند شهرستان انار در سال ۱۴۰۰

برگزاری اولین جلسه کارگروه مدیریت پسماند شهرستان انار در سال ۱۴۰۰

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان کرمان، اولین جلسه کارگروه مدیریت پسماند شهرستان انار در سال جدید با حضور آقای زهرودی فرماندار و رئیس کارگروه و دیگر اعضاء با محوریت ساماندهی محل دفن زباله های شهری و روستایی و تفکیک زباله از مبدأ ، برگزارشد.
شجاعی رئیس اداره حفاظت محیط زیست و دبیر کارگروه پسماند شهرستان انار دراین خصوص گفت : دراین جلسه در راستای کاهش میزان تولید زباله، با اجرای برنامه تفکیک زباله از درب منازل با همکاری انجمن مردم نهاد آوای رویش آبان، شهرداری های انار، امین شهر و دهیاری ها  پیرامون فرهنگ سازی و آموزش برای شهروندان ، تصمیم گیری شد .
وی همچنین افزود :  همشهریان گرامی می توانند با جدا سازی زباله های خشک و تر در منزل و محل کار، کمک مؤثری در حفظ محیط زیست و طبیعت بکنند. به عنوان مثال بطری های پلاستیکی (نوشابه، آب معدنی )  بیش از ٣٠٠ سال و شیشه بیش از هزار سال طول می کشد تا در طبیعت تجزیه شوند. بنابراين با جداسازی و استفاده در چرخه بازیافت به تولید مواد مصرفی کمک می کند و نیز در کاهش تولید زباله کمتر در محل دفن زباله ها بسیار مؤثر است.
 همشهریان گرامی می توانند با جدا سازی زباله های خشک و تر در منزل و محل کار، کمک مؤثری در حفظ محیط زیست و طبیعت بکنند. به عنوان مثال بطری های پلاستیکی (نوشابه، آب معدنی )  بیش از ٣٠٠ سال و شیشه بیش از هزار سال طول می کشد تا در طبیعت تجزیه شوند. بنابراين با جداسازی و استفاده در چرخه بازیافت به تولید مواد مصرفی کمک می کند و نیز در کاهش تولید زباله کمتر در محل دفن زباله ها بسیار مؤثر است.
بيشتر
سال 1399 جهش تولید