اخبار برگزیده

سفر یک روزه رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس به  شهرستان رفسنجان

سفر یک روزه رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس به شهرستان رفسنجان

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان کرمان ،  دکتر رفیعی رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس و نماینده محترم مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ، به همراهی  شاکری مدیر کل حفاظت محیط زیست استان، اعظمی نماینده محترم  مردم شهرستان جیرفت و  عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، هیاتی ازمشاوران نماینده محترم و همکاران سازمان حفاظت محیط زیست به دعوت حجت الاسلام حسین جلالی نماینده محترم مردم شهرستان رفسنجان و انار در سفر یک روزه به رفسنجان ،از مجتمع مس رفسنجان و قرق منصورآباد بازدید کردند .
 بابکی رییس اداره اموزش و پژوهش اداره کل محیط زیست گفت : در ابتدای سفر دکتر رفیعی و هیأت همراه به دیدار حجت الاسلام علیدادی نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه استان رفته و پس از بررسی وضعیت محیط زیست استان در ادامه سفر به زیارت قبور شهدای شهر کرمان و سردار دلها حاج قاسم سلیمانی نائل شدند.
وی افزود: در ادامه سفر،  مسئولین شرکت مس سرچشمه رفسنجان در  جلسه ای در محل مجتمع به گزارشی از وضعیت زیست محیطی مجتمع مس و بررسی وضعیت آلایندگی، غبار لیچینگ و جمع آوری اسید پرداختند و در ادامه از بخش هایی از کارخانه بازدید به عمل آمد.
 شاکری مدیر کل حفاظت محیط زیست استان در این‌ نشست بیان کرد:
علی رغم مصوبه هیات محترم وزیران در خصوص کاهش الاینده های زیست محیطی در صنایع مس در اردیبهشت ماه سال ۹۵، و گزارشات پیشرفت فیزیکی رفع الایندگی متاسفانه ما به استانداردهای رفع الایندگی نرسیده ایم و امید است در اسرع وقت مشکلات موجود برطرف گردد.
تیم بازدید کننده در ادامه سفر از منطقه قرق منصور آباد بازدید کردند و پس از ارائه اقدامات انجام شده توسط تشکل مردم نهاد دوستداران  محیط زیست رفسنجان به بررسی نقاط قوت و ضعف قرق ها در کشور پرداختند در ادامه رفیعی رییس فراکسیون محیط زیست مجلس بیان داشت : به همت گروه دوستداران طبیعت رفسنجان منطقه قرق منصور اباد در حال حاضر سرامد قرق های اختصاصی در کشور می باشد. اما بایستی با توجه به پیشرفت روز به روز دنیا به سمت جذب توریسم و راه انداختن صنعت اکوتوریسم در منطقه باشیم .
وی ضمن اشاره به این مطلب که ما همیشه حامی دوستداران محیط زیست هستیم خواهان توسعه اقدامات زیست محیطی حافظان با عنایت به نگرش اقتصادی بیشتر  در لواح حفاظت، تکثیر و مشارکت بیشتر جوامع محلی شد.
بيشتر
سال 1400 تولید، پشیبانی ها، مانع زدایی ها