جوابیهاطلاعیه *** تصویری که اخیرا با عنوان شکار در پارک ملی خبر کرمان توسط اتباع بیگانه در شبکه های اجتماعی دست به دست می شود جعلی بوده مربوط به کشور دیگری است  
تصویری که اخیرا با عنوان شکار در پارک ملی خبر کرمان در شبکه های اجتماعی دست به دست می شود جعلی بوده مربوط به کشور دیگری است

به گزارش اداره روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان  کرمان با توجه به انتشار فیلمی مبنی بر شکار اتباع خارجی در پارک ملی خبر بافت استان کرمان به اطلاع عموم می رساند که فیلم مذکور متعلق به کشور ایران نبوده و گونه کل وحشی ثبت شده در تصویر هم گونه ای موسوم به  ibex است که در شبه جزیره عربستان پراکندگی دارد. شاخص این گونه گره های برجسته و بسیار زیاد و نزدیک به هم هستند که ربطی به سن حیوان ندارند.
مهندس مرجان شاکری مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان در این خصوص یادآور شد: كل هاى ايران wild goat هستند که در شاخ آنها تعداد گره ها كم و هر گره مربوط به يك سال طول عمر حيوان است. 
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان خاطرنشان کرد: شکار در پارک ملی خبر به هیچ وجه مجاز نبوده و ممنوع است. وی افزود انتشار این گونه اخبار کذب، هیچ سود و فایده ای برای حیات وحش و طبیعت ما ندارد و باعث تشویش اذهان عمومی، تفرقه و دلسردی بین مردم عزیز کشورمان و طبیعت دوستان خواهد شد. 
شاکری گفت: محیط بانان بی ادعا و سختکوش ما در جای جای استان پهناور کرمان از سلامتی و زندگی خود مایه می گذارند تا طبیعت زیبا و بی بدیل ایران اسلامی که به عنوان ودیعه ی نسل های آینده در نزد ما قرار دارد را حفظ کرده و به دست آیندگان برسانند.
وی در پایان افزود: جریمه شکار غیر مجاز هر راس کل وحشی دویست و پنجاه میلیون ریال و هر راس بز وحشی هفتصد و پنجاه میلیون ریال است و یگان حفاظت استان با تمام قدرت از حیات وحش زیبا، غنی و بی نظیر کرمان حفاظت و حراست خواهد کرد.
مدیر کل حفاظت محیط زیست استان کرمان ضمن تشکر از دلسوزی دوست داران محیط زيست از مردم فهیم استان خواست که در حفاظت از طبیعت و گونه های بی بدیل پهناور ترین استان کشور اداره کل حفاظت محيط زيست کرمان را همراهی کنند.
 
بيشتر
سال 1401 «تولید؛ دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین»