.
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
 • کد خبر: a5fc0bd
 • آیین معارفه مدیر کل حفاظت محیط زیست استان کرمان با حضور معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان و نماینده مردم بم در مجلس شورای اسلامی، برگزار شد.
 • 1397/10/20 پنجشنبه2019-01-10T12:32:55+03:30.
 • آیین معارفه مدیر کل حفاظت محیط زیست استان کرمان با حضور معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان و نماینده مردم بم در مجلس شورای اسلامی، و جمعی از مسؤلین استان کرمان برگزار شد.
   
  به گزارش اداره روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان کرمان در آیین معارفه مدیر کل حفاظت محیط زیست استان کرمان که با حضور معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان و نماینده مردم بم در مجلس شورای اسلامی، برگزار شد، مرجان شاکری به عنوان مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان معرفی و از خدمات رضا جزینی زاده قدردانی شد.
  لازم به ذکر است دکتر دانشیان، معاون توسعه مدیریت ،حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست در این آیین خاطر نشان کرد: پس از گذشت چهل سال از عمر انقلاب اسلامی هنوز نتوانسته ایم فرهنگ سازی مطلوبی برای حفاظت از محیط زیست انجام دهیم و امروز برخی از مسائل این حوزه برای مردم بی اهمیت است.
  اصغر دانشیان افزود : موضوع محیط زیست امروز در دنیا به عنوان اولویت نخست پذیرفته شده و روسای جمهور این کشورها به خاطر اهمیت این حوزه شخصا ریاست شورای عالی محیط زیست را برعهده می گیرند.
  وی اظهار داشت: ریختن زباله در طبیعت در کشورهای توسعه یافته جرم تلقی می شود اما در ایران به راحتی این اقدام توسط عموم مردم انجام می شود.
  معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست کشور با بیان اینکه این سازمان امروز با جنگندگی و فریاد توانسته برای مسئولان ارشد نظام اهمیت محیط زیست را تفهیم کند گفت: ابتدا باید مجاب شویم و سپس زیر مجموعه خود را در راستای یک هدف هدایت کنیم .
  وی عنوان کرد: یک دهه پیش از ماجرای دریاچه ارومیه رئیس سازمان محیط زیست مشکل آب را گوشزد کرد اما کسی به این اخطار توجهی نکرد و امروز سوز بی آبی با تمام وجود در کشور احساس می شود.
  دانشیان با بیان اینکه تفویض اختیارات از سازمان حفاظت محیط زیست کشور به استان ها، مدیران کل استان ها را از خواب بیدار کرده است افزود :فرایند زمان بر صدور مجوزها کاهش یافته و در این زمینه خود استان باید مسئولیت کار خود را بپذیرد.
  وی اضافه کرد: طی بیش از یکسال گذشته 280 طرح بزرگ نیمه تمام در کشور تعیین تکلیف شد و با این اقدام ضمن تحقق توسعه پایدار، اشتغالزایی خوبی در کشور رقم خورده است.
  معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست کشور تصریح کرد: مدیریت در نظام جمهوری اسلامی قلبی بوده و دستوری نیست و امروز توجه به نیروی انسانی باید اساسی ترین وظیفه در بین مدیران باشد.
  وی بیان کرد: نوع رفتار، برخورد و کردار باید بدون جناح بندی و باند بازی در مجموعه محیط زیست باشد و امروز باید استعدادهای استان کرمان شناسایی و از آنان استفاده شود.
  دانشیان گفت: سازمان حفاظت محیط زیست باید مدیرانی تربیت کند که جایگزین مدیران آینده کشور باشند لذا در این سازمان از افراد خارج از سازمان استفاده نمی شود.
   
  همچنین در ادامه ی این مراسم سرپرست معاونت امور عمرانی استانداری کرمان طی سخنانی با اشاره به اینکه استان به کارگاه عمرانی بزرگی تبدیل شده خواستار کمک محیط زیست در سرعت بخشی به روند اجرای پروژه ها برای توسعه و اشتغال شد .
   
   سیدمصطفی آیت اللهی موسوی افزود: استان پهناور کرمان به علت تنوع و وسعت، وجود 488 معدن فعال و 333 کارگاه صنعتی به بهشت معادن ایران شهرت یافته است .
  وی ادامه داد: در راستای توسعه و اشتغال این استان 2 هزار و 440 تفاهم نامه مشارکت با بخش خصوصی در استان منعقد شده است.
  موسوی گفت: نیاز به همکاری محیط زیست در پروژه های توسعه ای استان کرمان وجود دارد و مدیریت سابق این اداره کل همکاری لازم را داشتند و امیدواریم مدیرکل جدید نیز با همراهی بیشتری استان را به سرمنزل واقعی خود در اشتغال و توسعه یاری دهند.
  وی بیان کرد: 271 پروژه اقتصاد مقاومتی در استان کرمان تعریف شده و پروژه های بزرگ بخش سرمایه گذاری استان کرمان با همکاری محیط زیست باید امسال به نتیجه برسد.
  آیت اللهی موسوی تصریح کرد: استان کرمان 81 سال قبل با پنج شهرستان کرمان، بم، زابل، بندرعباس و خاش و 27 بخش شکل گرفته بود امروز با 23 شهرستان و 183 هزار کیلومتر مربع وسعت به بزرگترین استان کشور تبدیل شده و 11.2 درصد وسعت کشور را دارا است.
  مدیرکل جدید حفاظت محیط زیست استان کرمان نیز در این آیین گفت : پاسخگویی، شفافیت و خرد جمعی در سرلوحه فعالیت های این اداره کل قرار دارد.
  مرجان شاکری با بیان اینکه رسانه صدای مردم است ادامه داد : رسانه ها و مردم با همکاری معنوی در مسیر حمایت از محیط زیست قرار گیرند و ما قدر مردم و رسانه ها را می دانیم.
  وی اظهار داشت: اصل حاکمیت قانون، مشارکت، شفافیت سازی، پاسخگویی به نهادهای نظارتی و مردم، شایسته سالاری و مدیریت اثر بخش را در مدیریت محیط زیست استان کرمان مدنظر قرار خواهیم داد.
  مدیرکل جدید حفاظت محیط زیست استان کرمان تاکید کرد: با خرد جمعی فعالیت های بزرگی در مجموعه محیط زیست استان کرمان رخ خواهد داد و توان، ظرفیت و پتانسیل های نهفته این اداره کل شکوفا خواهد شد.
  وی با بیان اینکه این استان دارای مدیران بسیاری است که دیده نشدند افزود: سیاست دولت تدبیر و امید برای مدیریت و اعتماد به یک زن حرکتی در جهت بهبود وضعیت محیط زیست بوده است.
  شاکری عنوان کرد: به کار گیری زنان در مشاغل مدیریتی نشان می دهد نگاه ها به حوزه زنان در حال تغییر است و با توان کارشناسی و خرد جمعی همکاران مجموعه محیط زیست توسعه خواهد یافت.
  وی تصریح کرد: استان کرمان از بهترین دستگاه ها با کارشناسان بسیار قوی برخوردار است.
  مدیرکل جدید حفاظت محیط زیست استان کرمان گفت: محیط بانان سربازان گمنام عرصه محیط زیست هستند و شهادت 2 تن از این افراد طی یکسال گذشته نشان می دهد باید از نظر رفاهی کمک هایی به این افراد شود.
  وی اضافه کرد: پرداخت 21 درصد افزایش حقوق نیروهای محیط زیست در این ماه پرداخت می شود و اگر این اعتبار حذف شود در پرداختی پایان سال جبران خواهد شد.
  عكس هاي مرتبط :

   
  امتیاز دهی
   
   

  بيشتر
  نسخه قابل چاپ