.
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
اخبار استان
 • کد خبر: 14d56d3
 • سرپرست پارک ملی خبر بافت کرمان حین تعقیب متخلفین شکار و صید از ارتفاعات سقوط کرد
 • 1398/4/15 شنبه2019-07-06T12:49:48+04:30.
 • سرپرست جدید پارک ملی خبر در حین تعقیب متخلفین شکار و صید از کوه به پایین پرت شد
  به گزارش اداره روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان کرمان شب گذشته علیرضا تاج پور سرپرست پارک ملی خبر حین یک عملیات تعقیب و گریز در ارتفاعات پارک ملی دچار سانحه شد.
  لازم به ذکر است که تاج پور به همراهی چندی از نیرو های پارک ملی خبر در بالای ارتفاعات این منطقه در حال گشت و کنترل بودند که صدای شلیک گلوله آنان را  متوجه حضور شکارچیان متخلف در منطقه می کند. ماموران بلافاصله جهت دستگیری متخلفین اقدام می کنند و در همین حین علیرضا تاج پور آنان را در حال فرار به سمت پایین دهنه و خروجی کوه خبر مشاهده می کند و پس از تعقیب یک مسیر طولانی با توجه به تاریکی شب متاسفانه از ارتفاع بیش از بیست متر به پایین پرت می شود.  
  بلافاصله مامورین محیط زیست به همراهی فرماندار و رئیس شورای تامین بافت، و تیمی از افراد محلی و یکی از پزشکان این شهرستان، پس از ۳ ساعت کوهپیمایی در تاریکی و ارتفاعات صعب العبور پارک ملی خبر ، موفق شدند سرپرست حادثه دیده پارک ملي را پیدا نموده و شرایط لازم جهت انتقال وی را که حداقل ۳ ساعت دیگر به طول انجامید، فراهم سازند. لازم به ذکر است مهندس مرجان شاکری مدیر کل حفاظت محیط زیست استان کرمان نیز بلافاصله خود را به منطقه رسانده و از نزديک و در دامنه کوه در کنار نیروهای امداد و نجات اورژانس حضور پیدا می کند.
  سرانجام سرپرست پارک ملی خبر در سحرگاه امروز در بیمارستان شهرستان بافت بستری می شود.
  شایان ذکر است که تاج پور از ناحیه پاشنه پا دچار شکستگی شده و بحمدالله با توجه به فاصله زیاد سقوط به دلیل آمادگی جسمانی بالا و شرایط بدنی مطلوب حداقل صدمه را مي بیند.
  مدیر کل حفاظت محیط زیست استان کرمان در  خصوص این سانحه ضمن تقدیر و تشکر از همکاری و همیاری تمام مسئولین و افرادی که در این حادثه به کمک مجموعه محیط زیست پرداخته بودند افزود اقدام آقای حمزه جواران فرماندار شهرستان بافت که از جانبازان معزز شیمیایی ما نیز هستند، از مصادیق بارز مدیریت جهادی بوده که بنا به فرموده مقام معظم رهبري مانند دوران دفاع مقدس شب و روز نمی شناسد. شاکری در پایان افزود اميدواريم در آینده شاهد این گونه حوادث تلخ نباشیم و متخلفین بدانند که مامورین محیط زیست با تمام توان مقتدرانه در مقابل آنان ایستاده اند و نمی گذارند آب خوش از گلوی نقض کنندگان قانون و دشمنان طبیعت و محیط زیست پایین برود.

   
  امتیاز دهی
   
   

  نظر شما
  نام
  پست الكترونيک
  وب سایت
  متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
  نظر
  بيشتر
  نسخه قابل چاپ