.
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
اخبار استان
 • کد خبر: 9422da8
 • تحویل جوجه دلیجه و سارگپه توسط دوستداران حیات وحش شهرستان سیرجان کرمان
 • 1398/4/17 دوشنبه2019-07-08T14:32:16+04:30.
 • یک بهله جوجه دلیجه و یک بهله سارگپه توسط دوستداران حیات وحش و محیط زيست به اداره حفاظت محیط زیست شهرستان سیرجان کرمان تحویل داده شد
  به گزارش صادق خزیمه مسئول روابط عمومی اداره حفاظت محیط زیست شهرستان سیرجان؛ یک بهله سارگپه درحالی که بسیار ضعيف و بی‌رمق بود توسط سرهنگ علی آباده ای و همکارانش در کلانتری 13 سیرجان پس از تحویل مردمي به اداره محیط زیست عودت داده شد. همچنین یک بهله جوجه دلیجه که در کوچه‌ای رها شده بود از سوی یک حامی طبیعت به نام حسین خالقجو پیدا شد. این پرندگان که دچار ضعف جسمی شده بودند به مرکز مراقبت‌های موقت حیات وحش واقع در اداره حفاظت محیط زیست سیرجان منتقل شدند تا ضمن رسیدگی زیر نظر دامپزشک حیات وحش در سلامت کامل به طبیعت بازگردند.
  وي با اشاره به اینکه محل زندگی پرندگان وحشی در طبیعت است، گفت: ممکن است پرنده‌ای نابالغ را که در حال یادگیری پرواز است پیدا کنید و تصور کنید نیاز به کمک دارد. فراموش نکنید گاهی والدین، جوجه‌های نابالغ را در این موقعیت قرار می‌دهند تا پرواز یاد بگیرند. بنابراین به هیچ وجه به پرندگان وحشی دست نزنید و مطمئن باشید که طبیعت خودش بهترین راه را انتخاب می کند و اگر شرایط حاد بود از خدمتگزاران خود در محیط زیست بخواهید که برای کمک اقدام کنند.
  خزیمه ضمن تشکر از دوستداران محیط زیست برای همکاری در این زمینه، از مردم خواست تا در مواجهه با چنین رخدادهایی یا تخلفات حیات وحش در ساعات اداری با شماره 42302100 اداره حفاظت محیط زیست تماس بگیرند.
  به گفته‌ی وی از ابتدای سال تاکنون بیش از 25 مورد حیات وحش آسیب‌دیده به محیط زیست تحویل داده شده است که این همکاری مردم را در این زمینه نشان می‌دهد. وی از همشهریان خواست نسبت به این موضوع حساسیت داشته باشند و اهمیت محیط زیست و حیات وحش را در اولویت قرار دهند.
  عكس هاي مرتبط :

   
  امتیاز دهی
   
   

  نظر شما
  نام
  پست الكترونيک
  وب سایت
  متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
  نظر
  بيشتر
  نسخه قابل چاپ