.
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
اخبار استان
 • کد خبر: 8eb7ee6
 • سخنان امام جمعه کرمان به مناسبت آغاز هفته محیط زیست.انتقاد علیدادی سلیمانی از دستکاری‌های انسان در طبیعت و تخریب محیط زیست
 • 1398/3/18 شنبه2019-06-08T07:23:07+04:30.
 • امام جمعه کرمان در بیاناتی به مناسبت آغاز هفته محیط زیست اظهار داشت: تخریب محیط زیست به‌دلیل دستکاری‌هایی است که انسان انجام و روند طبیعی محیط زیست را تغییر داده است . تخریب محیط زیست در واقع تخریب انسانیت است.

  به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، حجت‌الاسلام ‌والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان طی سخنانی به مناسبت روز جهانی محیط زیست اظهار داشت: بحث محیط زیست جامعه انسانی را مدنظر دارد از این رو بسیار اهمیت دارد.
  وی با بیان اینکه انسان باید رابطه بین خود و خدا، رابطه بین خود و افراد جامعه و رابطه بین خود و محیط اطراف خود را درست کند گفت: این مساله نشان اهمیت و توجه دین اسلام به همه جوانب از جمله محیطی که در آن زندگی می‌کنیم دارد.
  امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه کار در محیط زیست یک کار ارزشمند و الهی است بیان کرد: کسانی که در این حوزه کار می‌کنند باید بدانند که شغل حساس و مهمی بر عهده دارند و در روایات آمده که قیمت هر آدمی به اندازه هم و غم آن است.
  وی با بیان اینکه تخریب محیط زیست به‌دلیل دستکاری‌هایی است که انسان انجام داده و روند طبیعی محیط زیست را تغییر داده است تصریح کرد: تخریب محیط زیست در واقع تخریب انسانیت است.
  علیدادی‌سلیمانی با اشاره به اینکه آدمی که موجودی را که هیچ دفاعی از خودش ندارد از بین می‌برد قطعا دست به کارهای بدتری هم می‌زند گفت: در دین مبین اسلام آزار دادن هر موجود زنده‌ای نکوهش شده است.
  وی به اهمیت و لزوم حفاظت از تنوع زیستی و حیاتی بودن فعالیت‌های محیط زیست جهت حفظ سلامت و زنده نگه‌داشتن تمامی جانداران اشاره کرده و افزود: حفاظت از محیط زیست بر همگان واجب است.

   
  امتیاز دهی
   
   

  نظر شما
  نام
  پست الكترونيک
  وب سایت
  متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
  نظر
  بيشتر
  نسخه قابل چاپ