شرکت سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست استان کرمان در اجلاس بین المللی مقابله با توفان های گرد و غبار

اداره کل حفاظت محیط زیست استان کرمان

شرکت سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست استان کرمان در اجلاس بین المللی مقابله با توفان های گرد و غبار

مجتبی نیک طبع ،سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست استان کرمان در اجلاس بین المللی مقابله با توفان های گرد و غبار شرکت کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور رسانه اداره کل حفاظت محیط زیست استان کرمان :
مجتبی نیک طبع ،سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست استان کرمان در اجلاس بین المللی مقابله با توفان های گرد و غبار که با حضور مقامات بیش از 50 کشور و هم‌چنین همکاری آژانس‌های بین المللی، اجلاس مقابله با گرد و غبار به میزبانی سازمان حفاظت از محیط زیست در سالن اجلاس سران در حال برگزاری است شرکت کرد.
در این اجلاس که با سخنرانی ریاست محترم جمهوری آغاز شد، اهم فعالیت کشورهای حاضر در این اجلاس از زبان وزرا و مقامات آن‌ها مورد بررسی قرار گرفت.
رئیس‌جمهور در ادامه مدیریت منابع آبی و مدیریت مصرف برای کاهش خشکسالی را به عنوان یکی از عوامل اصلی جلوگیری از ایجاد گرد و غبار مهم و حائز اهمیت دانست و گفت: بدون تردید استفاده نادرست و ناعادلانه منابع آبی در پیدایش طوفان‌های ماسه و گرد و غبار نقش دارد و این مسئله مستلزم توجه ویژه به مدیریت منابع آبی و مصرف آن است.
معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست در اجلاس بین‌المللی مقابله با گرد و غبارگفت : میزان و دامنه وقوع خشکسالی‌ها از سال ۲۰۰۰ میلادی، ۳۰ درصد افزایش یافته است.
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در اجلاس بین‌المللی مقابله با توفان‌های ماسه و گرد و غبار گفت: امیدواریم نتیجه نهایی این اجلاس رهاوردی برای همه کشورها در راه مقابله با گرد و غبار باشد و الزامات قطعنامه سازمان ملل متحد کشورها را در کنار هم قرار دهد.
«اجلاس بین المللی مقابله با توفان های گرد و غبار - تهران، مرکز همایش های بین المللی جمهوری اسلامی ایران - سالن اجلاس سران ۱۹ - ۱۸ شهریور ۱۴۰۲»

نسخه قابل چاپ
سال 1401 «تولید؛ دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین»