اخبار برگزیده

پیام تسلیت مدیر کل حفاظت محیط زیست استان کرمان در فقدان دکتر غلامعلی بسکی پدر طبیعت ایران

دکتر غلامعلی بسکی پدر طبیعت ایران درگذشت.
مرجان شاکری مدیر کل حفاظت محیط زیست استان کرمان در پيامي در گذشت دکتر غلامعلی بسکی پزشک، خیّر و پيشكسوت محیط زیست کشور، را تسليت گفت. 
در متن پيام تسليت شاکری آمده است: درگذشت دکتر غلامعلي بسکی که يكي از قديمي ترين فعالان عرصه حفاظت محیط زیست كشور بود فقدان بزرگی است. 
بي‌ترديد، آثار تلاش هاي خستگي ناپذير مرحوم بسکی در حوزه محيط زيست، همچنان براي دانش‌جويان و علاقمندان ماندگار خواهد بود. اینجانب به نمایندگی از مجموعه حفاظت محیط زیست استان کرمان فقدان اين پيشكسوت دلسوز كه عمر خود را در راه فعاليت‌هاي زیست محیطی و رسانه ای موثر براي طبیعت ايران، صرف كرد را به خانواده محترم ايشان و جامعه محيط زيست تسليت و تعزیت عرض كرده و براي بازماندگان، صبر جميل و اجر جزيل و براي آن عزيز سفركرده علو درجات از درگاه خداوند متعال طلب مي‌كنم. 
لازم به توضیح است که دکتر غلامعلی بسکی، پزشک و هوادار محیط زیست ایرانی و مؤسس بیمارستان بسکی در گنبدکاووس بود.
وی که به دلیل کهولت سن و بیماری ریوی در بیمارستان بستری بود، پس از تحمل یک دوره بیماری سخت، بامداد امروز دار فانی را وداع کرد.
دکتر بسکی در چند دهه اخیر فعالیت های گسترده ای را در زمینه حفاظت از طبیعت و محیط زیست انجام داد و به پدر طبیعت ایران معروف است. وی همچنین بنیاد جهانی دکتر بسکی را با عنوان مکتب حرمت حیات با هدف حفظ محیط زیست راه اندازی کرد.
پزشک و فعال محیط زیست بسیاری از اموال خود را صرف امور خیریه کرده بود. تاسیس بیمارستان و زایشگاه دکتر بسکی، تاسیس مدرسه تیزهوشان و همچنین خانه ریاضی استان گلستان و سرای گاندی (تیزهوشان فقیر در روستاها) و وقف چندین باب منزل مسکونی در مشهد از جمله فعالیت های دکتر بسکی است.
گفتنی است مراسم تشییع پیکر وی روز جمعه ٢۵ مردادماه راس ساعت ١۴ از بیمارستان دکتر بسکی شروع و ساعت ١۵:٣٠ پس از اقامه نماز در آرامگاه ابدی خویش، در روستای تنگراه به خاک سپرده خواهد شد.
عكس های مرتبط :
بيشتر
سال 1398  سال رونق توليد