اخبار برگزیده

بازدید سرزده رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان جیرفت کرمان از وضعیت زیست محیطی بیمارستان ها و مراکز درمان شهرستان

بازدید سرزده رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان جیرفت کرمان از وضعیت زیست محیطی بیمارستان ها و مراکز درمان شهرستان

رئیس و کارشناسان اداره حفاظت محیط زیست جیرفت به طور سرزده از وضعیت مدیریت پسماندهای پزشکی و تصفیه خانه های فاضلاب و محل امحا زباله بیمارستانها و مراکز درمانی جیرفت بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره حفاظت محیط زیست جیرفت  مطهره قریشی، رئیس اداره حفاظت محیط زیست، در حاشیه بازدید سرزده از بیمارستان ها و مراکز درمانی این شهرستان اظهار داشت: طبق ماده هفت قانون مدیریت پسماند و همچنین ضوابط و روش های مدیریت اجرایی پسماندهای پزشکی و وابسته مدیریت صحیح و اصولی پسماندهای پزشکی از قبیل تفکیک صحیح پسماندهای عادی از عفونی, بی خطرسازی پسماندهای عفونی، پسماندهای تیز و برنده، امحاء پسماندهای شیمیایی، دارویی و پاتولوژیک از جمله مواردی است که باید در مراکز درمانی و بیمارستان‌ها به دقت رعایت شده و بر عهده تولید کننده است. با توجه به حساسیت موضوع و خطر انتقال عوامل بیماری‌زا در شرایط پیش آمده کنونی در بحران اپیدمیک ویروس کووید 19، نظارت و کنترل مدیریت این دسته از پسماندها باید مورد توجه بیشتری قرار گیرد.
قریشی در ادامه افزود: با پیگیری های صورت گرفته از سوی این اداره و کارگروه مدیریت پسماند جیرفت اقدامات خوب و مؤثری نیز در زمینه اجرای سیستم تصفیه فاضلاب های بیمارستانی صورت گرفته و در دستور کار است.  پایش و نظارت بر عملکرد صحیح بی خطرسازی پسماندهای پزشکی توسط آزمایشگاه های معتمد محیط زیست به صورت مستمر در حال انجام بوده و در شرایط حاد اپیدمیک کنونی تواتر پایش از هر سه ماه یکبار توسط آزمایشگاه های معتمد به یکماه تغییر کرده است و از سوی کارشناسان این اداره به صورت سرزده راستی آزمایی انجام می گیرد.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست جیرفت در پایان متذکر شد: جهت حفظ سلامت و بهداشت عمومی شهروندان با متخلفان بر طبق قوانین موضوعه برخورد جدی صورت می گیرد.
بيشتر
سال 1399 جهش تولید