اخبار برگزیده

افتتاح نمایشگراطلاع رسانی ستاد پایش کیفی هوای استان کرمان به صورت آنلاین در روز هوای پاک

افتتاح نمایشگراطلاع رسانی ستاد پایش کیفی هوای استان کرمان به صورت آنلاین در روز هوای پاک

به گزارش رئیس اداره روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان کرمان همزمان با روز ملی هوای پاک ، نمایشگر اطلاع رسانی ستاد پایش کیفی هوای استان کرمان با حضور دکتر طهماسبی مشاور سازمان حفاظت محیط زیست ودبیر ستاد ملی مقابله با پدیده گرد وغبار ، مرجان شاکری مدیر کل حفاظت محیط زیست استان کرمان و جمعی از مسئولین استانی بصورت آنلاین افتتاح گردید .                                           
دراین جلسه مرجان شاکری مدیرکل محیط زیست استان کرمان بیان داشت که برای کاهش کانون های ریز گرد اعتبارات خوبی به استان کرمان تخصیص پیدا کرد که خوشبختانه محیط زیست هم از آن بی بهره نبود واین اعتبارات توسط اداره کل حفاظت محیط زیست استان به بهترین نحو ممکن هزینه شده وخواهد شد تا اتفاق مؤثری درحوزه محیط زیست بیفتد . یکی ازکارهای مهم دراین خصوص نصب تلویزیون شهری هست که هدف فرهنگی دارد وفرهنگ سازی درحوزه محیط زیست از وظایف اصلی سازمان محیط زیست است .                                                
مدیر کل حفاظت محیط زیست از کلیه دستگاه های اجرایی استان ازجمله معاونت عمرانی استانداری ، شهرداری ، شورای ترافیک و... که درخصوص نصب وجانمایی مناسب نمایشگر اطلاع رسانی پایش کیفی هوای استان نقش بسزایی داشته وهمکاری وتعامل خوبی داشته اند تشکر وقدردانی کرد وبیان داشت استان کرمان جز معدود استانهایی است که سند گردوغبار آن درسازمان برنامه وبودجه استان مصوب شده ومحیط زیست این ظرفیت را دارد تا با برنامه هایی که تدوین خواهد کردوبا همکاری سایر دستگاههای اجرایی ، تبعات واثرات گردوغبار را دراستان کاهش دهد .                                                                                         
مدیرکل محیط زیست استان بیان داشت که محل فعلی تلویزیون شهری که هدف فرهنگی دارد بهترین واثرگذارترین جا برای شهروندان است .قطعاً یکی ازاهداف سازمان حفاظت محیط زیست فرهنگ سازی است واین نوید بخش است که همه دستگاههای اجرایی استان درجهت فرهنگ سازی درکنار محیط زیست هستند وتعامل خوبی دارند .                                                                         سپس دکتر طهماسبی دبیر ستاد ملی مقابله با پدیده گرد و غبار ضمن تقدیر و تشکر از دستگاههای اجرایی ذیربط ، بیان داشت بایستی ابتدا از هر مسئله ای یک شناخت خوب داشته باشیم تا بتوانیم برنامه خوبی برای آن تدوین کنیم فقط به اینصورت است که برنامه ها موفق خواهد بود . در این چند سال با عنایتی که مقام معظم رهبری روی موضوع تخصیص اعتبارات ویژه برای بحث گرد و غبار داشته اند و همچنین حمایتهای دکتر کلانتری معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست و شناخت ویژه ای که ایشان در این خصوص از وضعیت ایران داشتند ، اعتبارات زیادی برای کشور از اعتبارات صندوق ملی محیط زیست تخصیص پیدا کرد .
 دبیر ستاد ملی مقابله با پدیده گرد وغبار بیان داشت : اقدامات وسیعی هم در همه استانها در این خصوص انجام شده یکی از استانهای مهم با توجه به وسعت مناطق غبار خیز ، استان کرمان بوده که اعتبار خوبی به آن اختصاص پیدا کرد . ایشان بیان داشت اعتبار برای کارهای اجرایی که همیشه هست اما فقط با کار اجرایی و اعتبارات دولتی که نمی توان کارها را مدیریت کرد در کنار کارهای اجرایی باید بحث فرهنگ سازی هم در این خصوص صورت گیرد. یکی از مصادیق و ملزومات سازگاری مردم با هر مشکلی ارتقا و افزایش آگاهیهای عمومی است واین بحث تلویزیون شهری همان بحث ارتقا آگاهیهای عمومی است . وقتی مردم آگاهی کامل در خصوص محیط زیست داشته باشند همکاران خوبی برای ما خواهند بود.یک دولت و حتی هماهنگی همه دستگاههای اجرایی هم به تنهایی بدون همکاری مردم در هیچ کاری موفق نخواهد بود و این دسته از اقدامات فرهنگ سازی مثل نصب تلویزیون شهری در خصوص ارتقا آگاهیهای عمومی شهروندان انشا الله بسیار با اهمیت و تاثیر گذار خواهد بود. 
عكس های مرتبط :
بيشتر
سال 1399 جهش تولید