اخبار برگزیده

    مرمت نمونه‌های تاکسیدرمی موزه تاریخ طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست استان کرمان    

    مرمت نمونه‌های تاکسیدرمی موزه تاریخ طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست استان کرمان    

 
 
 به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان کرمان، در تیرماه سال جاری با توجه به پیگیری‌های صورت پذیرفته از سوی دفتر موزه ملی تنوع زیستی و ذخایر ژنتیکی سازمان مرکزی و همچنین مساعدت مدیر کل محترم دفتر مذکور ،دکتر مدادی، متخصصین کارگاه تاکسیدرمی آقایان محمد علی حیدری و یدا... الوند به استان کرمان عزیمت نموده و طی دو روز تلاش ایشان، کارهای تخصصی شامل غبارروبی، مرمت، رنگ آمیزی، روغن زدن و چیدمان بر روی 108 نمونه (با تأکید بر نمونه‌های بزرگ جثه) انجام شد. 
محمد ابراهیم صحتی ثابت مسئول موزه تاریخ طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست استان کرمان بیان کرد موزه تاریخ طبیعی از سال 1379 راه اندازی شده و تا کنون همواره با امکانات موجود تلاش‌ فراوانی جهت حفظ و نگهداری بیش از 400 نمونه از انواع مهره‌داران، حشرات، گیاهان، فسیل و ... در موزه موصوف که یکی از منحصر بفردترین موزه‌های تاریخ طبیعی در حوزه جنوب شرق ایران می باشد صورت پذیرفته است. 
شاکری مدیر کل حفاظت محیط زیست استان کرمان، طی بازدید از مراحل مرمت نمونه‌ها، ضمن تقدیر و تشکر از زحمات همکاران محترم کارگاه تاکسیدرمی، بیان داشت که اقدامات موثر جهت تعمیر، توسعه، تجهیز، نگهداری و بهره مندی از فنآوری‌های نوین موزه‌داری برای موزه تاریخ طبیعی استان از سازمان مرکزی در دست پیگیری می باشد و حال که در زمان پاندمی ویروس منحوس کرونا و ضرورت رعایت دستورالعمل های ابلاغی از ستاد مقابله با کرونا، موزه تاریخ طبیعی برای بازدید حضوری تعطیل می باشد، سعی بر آن است با استفاده از فناوری های نوین، نسبت به ایجاد امکانات لازم برای راهبری موضوع در فضای مجازی اقدام گردد .
بيشتر
سال 1400 تولید، پشیبانی ها، مانع زدایی ها