اخبار برگزیده

نشست گسترش سواد محیط زیستی ویژه مدیران و مربیان منتخب مقطع پیش دبستانی در استان کرمان به صورت مجازی برگزار شد

نشست گسترش سواد محیط زیستی ویژه مدیران و مربیان منتخب مقطع پیش دبستانی در استان کرمان به صورت مجازی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان کرمان ،در آستانه روز جهانی بدون پلاستیک، کارگاه ویژه مربیان و مدیران پیش دبستانی در بستر آموزشهای محیط زیستی انسان زیست به همت اداره کل حفاظت محیط زیست کرمان برگزار شد
بابکی رئیس اداره آموزش و پژوهش اداره کل حفاظت محیط زیست کرمان دراین خصوص گفت : توسعه سواد محیط زیستی در سنین پایه و خصوصاً مقطع پیش دبستانی از جمله مهمترین اهداف برنامه های آموزش های محیط زیستی محسوب می شود و در این رابطه مجموعه ای از محتوای آموزشی توسط سازمان حفاظت محیط زیست در سال‌های اخیر تدوین گردیده است. بابکی با اشاره به لزوم تشریح این محتواها به دست‌اندرکاران مربوطه، گفت: در این راستا سلسله کارگاه هایی با منتخبی از مربیان و مدیران مقطع پیش دبستانی تعریف گردیده و در کارگاهی با حضور ۷۴ نفر از مربیان سراسر استان این مهم دنبال گردید.
وی همچنین افزود : در ابتدای کارگاه  مریم حاتمی از مشاور آبانگاه، ضمن معرفی چرایی و چگونگی آموزش های محیط زیستی در مقطع پیش دبستانی، به معرفی کتاب کار این آموزش ها و نیز معرفی پایگاه اینترنتی کودک زیست، جهت دسترسی به محتواهای کمک آموزشی این حوزه پرداخت. در ادامه دکتر اعتماد متخصص و پژوهشگر حوزه روانشناسی تربیتی از دانشگاه شیراز در خصوص ملاحظات روانشناختی -تربیتی در ارائه آموزش های موثر حوزه محیط زیست به ارائه پرداخت. پس از ایشان نیز مهدی زینلی از مشاور آبانگاه، مباحث ارائه شده در کارگاه را جمع بندی نموده و به پرسشهای مطرح شده از سوی مخاطبان پاسخ داد.
شایان ذکر است نشستهای گسترش سواد محیط زیستی ویژه مخاطبان مختلف در استان کرمان و تعامل با مربیان و و پیش دبستانی نیز ادامه خواهد داشت.
بيشتر
سال 1400 تولید، پشیبانی ها، مانع زدایی ها