اخبار برگزیده

دستگیری متخلفین شکار غیرمجاز یک راس بز وحشی توسط یگان حفاظت محیط زیست شهرستان کرمان با همکاری یگان حفاظت محیط زیست استان

دستگیری متخلفین شکار غیرمجاز یک راس بز وحشی توسط یگان حفاظت محیط زیست شهرستان کرمان با همکاری یگان حفاظت محیط زیست استان

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان کرمان ، متخلفین شکار غیرمجاز یک راس بز وحشی توسط یگان حفاظت محیط زیست شهرستان کرمان با همکاری یگان حفاظت محیط زیست استان دستگیر شدند .
سیدی فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان کرمان دراین خصوص گفت : ماموران یگان حفاظت شهرستان کرمان حین گشت و کنترل متوجه حضور شکارچیان در کوهستان شده، سریعا عازم منطقه موسوم به کهنوج مدیم این شهرستان شده و به جستجوی منطقه پرداختند. شکارچیان با مشاهده ماموران به سمت ارتفاعات متواری شده و از محل اختفاء آنان لاشه یک راس بز وحشی و مقادیری فشنگ ساچمه و ادوات شکار کشف گردید. محیط بانان به تعقیب شکارچیان ادامه داده و شکارچیان ضمن فرار، ماموران را نیز تهدید به درگیری مسلحانه کردند. 
وی همچنین افزود : پس از هماهنگی با مرجع قضایی، نیروی کمکی از یگان حفاظت استان نیز به منطقه اعزام و راههای خروج متخلفین تحت کنترل قرار گرفت. ماموران با صعود به ارتفاعات پس از حدود ۵ ساعت تعقیب و مراقبت دو نفر شکارچی غیرمجاز را دستگیر و از آنها یک قبضه سلاح ساچمه زنی و ۵ تیر فشنگ چهارپاره نیز کشف گردید. بعد از تشکیل پرونده تخلف با دستور مقام قضایی متخلفین پس از معاینه پزشکی توسط عوامل اورژانس و تائید سلامت جسمانی روانه بازداشتگاه شدند.
سیدی درادامه گفت: شکارچی دستگیر شده از متخلفین بنام و سابقه دار شهرستان کرمان بوده که در فصل ممنوعه با مهمات غیرمجاز و حمل سلاح متعلق به غیر اقدام به شکار یک راس بز وحشی نموده بود. طبق قوانین مربوطه ضرر و زیان وارده به محیط زیست از حیث شکار یک راس بز وحشی مبلغ ۷۵۰،۰۰۰،۰۰۰ ریال است که بایستی توسط متخلفین پرداخت شود. پرونده تخلف جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی ارسال شد.
بيشتر
سال 1400 تولید، پشیبانی ها، مانع زدایی ها